Služební vozidlo Městské policie Jablunkov

Městská policie Jablunkov využívá k služebnímu výkonu nově od října 2021 vozidlo Škoda Octavia s pohonem všech kol. Označení motorového vozidla obecní či městské policie obsahuje jednotné prvky, které stanoví vyhláška ministerstva vnitra č. 418/2008, kterou se provádí zákon o obecní policii. Vozidlo je bílé barvy s reflexními prvky v kombinaci modré a žluté na přední kapotě může být umístěno logo města. Dále je vybaveno zvláštním zvukovým výstražným zařízením doplněným zvláštním výstražným světlem modré barvy.

K standardní výbavě vozidla patří defibrilátor, zdravotnická lékárnička určená k první pomoci, věci potřebné k odchytu psů, zastavovací terče, startovací zdroj pro případ pomoci ostatním řidičům a další potřebné věci, které hlídka využívá při práci v terénu. Vozidlo je taktéž vybaveno vysílačkou pro komunikaci s dispečinkem, případně další hlídkou.

Pokud se ohlédneme na počátky vzniku Městské policie Jablunkov, kdy jako první služební vozidlo se používalo Žiguli a srovnáme s dnešní dobou, tak nové služební vozidlo je  moderně vybavené auto, které spolehlivě  slouží svému účelu.